czwartek, 14 września 2006
CD

 UWAGA ERRATA !!!

                  Z uwagi na duże zainteresowanie kategorią i dużym odzewem        ( pytania, porady itp ) zamierzam skleić podręcznik praktyczny, składający się  porad dotyczących regulacji CD, puki co DVD odkładam na bok. Podręcnik           ( niewiem kiedy ) ale postaram sie udostępnić na stronie w formacie PDF  i opublikować go, tak, zeby stare CD służyły jescze prez dłuzszy czas. 

 

 

 

 

Twój CD nie czyta płyt, robi to za wolno… nie wyrzucaj

 

 

 

 

 

 

Jestem zbuntowany i przerażony, a z drugiej strony cieszę się, że na allegro i innych można dostać tanie CD. Często w kategorii uszkodzone, jako uszkodzenie – nie czyta płyt i lekkie ryski na obudowie; firma SONY, PANASONIC, PHILIPS – same porządne, dobre firmy; cena za cudo - 20 zł (!!) moi czytelnicy, jeżeli tylko coś takiego zobaczycie od razu kupujcie – jak naprawić i sprzedać z krotnym zyskiem – już wyjaśniam.

 

 

 

Jeżeli posiadamy takie CD, które nie widzi płyty wave, a nie mp3 w starym playerze bez mp3, to nie należy się niczym przejmować, jeżeli spotkamy się z napisem error disc bądź no disc, kiedy płyta jest na 100% w odpowiednim miejscu – nie przejmuj się. Oto opis czynności

 

 

 

  1. Rozkręć CD – nie gub śrubek

Poszukaj jeżeli masz w domu spirytus salicylowy, lub czysty, w ostateczności może być zmywacz do paznokci, weź jeszcze patyczki do czyszczenia uszu – 1 w zupełności starczy.

 

 

 

  1. Namocz w środku czyszczącym ( spirytus) patyczek do uszu i przeczyśc oczko (soczewkę) lasera.

Ważne jest, żebyś nie dusił mocno – to bardzo wrażliwy element, oraz, żeby przypadkiem nic się nie przedostało do wnętrzności lasera – jeżeli przelejesz, to nie uruchamiaj CD przez jakiś czas, mogło by to spowodować zwarcie.

 

 

 

  1. Włóż płytę, i wypróbuj, jeżeli działa to po prostu laser był zabrudzony, jeżeli jednak nie, to czytaj i rób dalej.

 

 

 

 

 

 

  1. Na płytce przy laserze znajduje się mały potencjometr montażowy ( fotografie na dole). Odpowiada on za regulację lasera, również należy z nim postępować ostrożnie. Przekręć ten potencjometr ( z reguły) w prawą stronę o około milimetr.

 

 

 

5. włóż płytę i wypróbuj czy działa, jeżeli nie próbuj ze strojeniem dalej, i dalej, aż dojdziesz do rezultatu. Czasami trzeba do tego cierpliwości, ale ja i mój kolega, mamy serwis i już kilkanaście CD naprawiliśmy tą metodą. Jest ona powszechnie używana w tego typu serwisach, i raczej pewna.

 

 

 

Jeżeli wszystko jest sprawne – czyli płyta po włożeniu się kręci, a patrząc w soczewkę lasera widzimy małe, czerwone promienie to generalnie jest sprawny. (-;

 

 

 

 

 

 

Tak postępuj na przemian, pamiętaj jednak o tym, że kręcąc o małe wartości tym potencjometrem powodujesz dosyć duże zmiany w trybie działania CD, więc bądź bardzo ostrożnym.

 

 

 

W razie jakiś problemów z naprawą CD, zgłoś się śmiało, zapraszam do działu kontakt. Uzyskasz na pewno niezbędną pomoc w naprawie CD.


  


 
Komentarze:
pawelkrakow
2006/11/08 19:08:45
 do notki: CD

a co z plytami ktore teraz sa dobre i czytane przez "oko"lasera? czy dalej bede mogl je bez przeszkod sluchac chodzi mi o te regulacje

 

Płyty,które CD czyta ptrzed regulacją będą nadal czxytelne, także po regulacji, niektóre, zależy od techniki nagrywania bendą czytelne szybciej, to znaczy, że nasz CD szybciej niż dotychczas rozpozna co jest na CD.

Odpowiedż na komentarz od kamil, afi18.internetdsl.tpnet.pl

Jeżeli widźisz ten "napis" to niestety niewystarsy tylko pokręcić tym jednym potencjometrem, którego zaznaczyłem, ale trzeba wyregulować moc i skarbilitować, czyli ustawic synchronizacje danych, co jest dosyć skąplikowaną czynnością. Niemniej jednak sprubuj ustawić w opisany prezemnie sposób, moe pomoze, jeżeli nie to warto się udać do serwisu, gdzie podłączą nagrywarkę pod specjalne urządzenie do karbilitacji lasera i ustawią wszystko, bo sczee mówiąc są niezbyt wielkie szanse na sukces amatorskiej naprawy, ale świat do odważnych nalerzy.

18:00, karol-jaskulski , CD strojenie
Link Komentarze (2) »
| < Kwiecień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Katalog Stron Gwiazdor
Porady elektroniczne - Gwiazdor
Google